Corona virüsünden dolayı evde kalmak zorunda kaldığımız bu günlerde sosyal medya şirketleri kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor.
Bugün sunulan yeni özellik ise Facebook dan geldi.
Bugün Facebook'un duyurduğu


yeni platformun özelliği ise; mobil veri kullanıcılarına ücretsiz yani internetsiz kullanılan Discover tarayıcısı.


Facebook şirketi bu uygulamayı "Ücretsiz Temel Bilgiler Girişimi"nin bir parçası olarak nitelendiriyor. Bu tarayıcı ile 'düşük bant genişliğine sahip trafik verileri" olan sitelere ücretsiz bir şekilde erişebilirsiniz.

Facebook'un bu uygulamayı geliştirmesinin sebebi internet kullanım hakkınız bitse bile iletişimde kalabilmektir.

Discover uygulaması şuan da sadece Peru da kullanıma sunuldu. Test leri Peru'da yapmasının sebebi; Perudaki internet fiyatlarının çok yüksek ve sınırlı olması.


Facebook operatörlerle anlaşmak için iletişimde

Facebook şirketi, Peru'nun önde gelen operatör şirketleri ile anlaşma sağladı. Bu şirketler; Bitel, Claro, Entel ve Movistar. Şuan da kullanıcılar Discover uygulamasına giriş yapmak için android işletim sistemli cihazlarına uygulamayı kurarak ya da tarayıcılarından 0.discocer.com sitesine giderek kullanabilecekler. Tabi ki bu kullanımında sınırı var. Bu sınırı operatör şirketleri kullanıcılarına sms yolu ile günlük kullanım yolunu iletecek.

Discover uygulamasına erişmek için facebook hesabına gerek duyulmayacak. Yani Facebook verileri kullanmayacak. Discover uygulamasının, facebook dan ayrı hüküm ve koşulları olacak.


1 Yorumlar

  1. Güzel bir fikir olmuş. Gelecekte hızlı, ucuz veya bedava internetin herkesin hayatına erişeceğini düşünüyorum. Umarım anlaşmalar sağlanır ve bu girişim hepimizin hayatında yer edinir.

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski