Son zamanlar da sunduğu yeniliklerle adını sıkça duyuran, Sosyal Medya devi Facebook ve İnstagram kurucusu Mark Zuckerberg bu günkü açıklaması ile Facebook ve İnstagram üzerinden satış yapmak isteyen işletmeleri sevindirecek bir özellik olan Facebook Store'u tanıttı. Bu özelliğe İnstagram platformu da dahil.

                                


İnstagram üzerinden satış yapma


10 gün öncesinde İnstagramın "küçük destek" adlı uygulaması ile işletme hesaplarına yardımcı olmaya çalışan İnstagram, desteğini büyüttü. Facebook a bağlı olan İnstagram, Facebook uyumlu çalışacak.

Bu özellik İşletme sahiplerinin aynı anda hem Facebook hem de İnstagram da ürünleri sergileyip satışa sunabilecek. Böylece işletme sahiplerinin daha fazla ürün satması ve gelirlerini artırması sağlanacak. Facebook da bir yandan e-ticarete yön vermiş olacak.

Müşteri bulmakta sıkıntı çeken işletmelere yardım eli uzatan Zuckerberg, Facebook shops platformunun ücretsiz ve kolay kullanabilir olduğunu açıkladı.

Zuckerberg, facebook gelirini artırmak için facebook shops'u ücretli yapmak yerine Tv lerde sıksık karşılaştığımız Ürün Yerleştirme bulunacak. Bu sayede canlı yayınların alt bölümüne ürün yerleştirilecek ve anında satış yapılabilecek.
 

Bu özellik şuan için sadece Amerika da kullanıma sunuldu. Şuan için Türkiyeye ne zaman geleceği konusunda net bir bilgiye ulaşamadık.

1 Yorumlar

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski