Her geçen gün gelişmeye devam eden İnstagram ve bu gelişmeyle beraberinde kullanıcı sayısını da hızla artırıyor. İnstagram şirketi yakın zaman içinde aldığı yeni bir kararı duyurdu. Açıklanan bu karar ile İnstagram, YouTube'a azda olsa benziyor. YouTube sanatçıları her türlü tehlikeden korumak için bi hayli katı telif haklı kurallarına sahip bir platform. İnstagram da müzik telif hakkı kararı ile bu konuda yönetimi sıkı tutmaya başlıyor.


İnstagram a gelen telif hakkı kuralları YouTube da bulunan telif hakkı kurallarına benziyor.

YouTube platformunda uzun süredir bulunan müzik telif haklarıİnstagram'a geliyor. Gelen bu değişiklik yeni yayınlandı. Okumak isteyen kullanıcılar, akıllı telefonlarında bulunan İnstagram uygulamasında bulunan hakkında kısmından yeni gelen kurallara ulaşabilecek.

İnstagram müzik telif hakkı, lisanslı olan bir müzik parçasının canlı yayınlarda uzun bir şekilde çalması durumunda İnstagram devreye giriyor. Canlı yayın yapan kullanıcılara, ekrana uyarı göndererek lisanlı olan müziği kapatmaları için daha uzun süre tanımlıyor. 


İnstagram müzik telif hakkı, sadece canlı yayınlarda geçerli. Yani İnstagram hikayelerde veya gönderi olarak paylaşırken bir kısıtlama bulunmuyor.

Yorum

Daha yeni Daha eski