Pandemi sürecinden dolayı evde kaldığımız bu günlerde sosyal medya platformları, sık sık güncelleme yayınlamaya devam ediyor. Bu kez ise güncelleme son zamanlar da yeni özellikler sunan popüler sosyal medya platformu İnstagram tarafından geldi. İnstagram tarafından bugün duyurulan bilgiye göre; İnstagram "rehberler" özelliği ile kullanıcıların bilgiye ulaşımını kolaylaştıracak. Peki nedir bu İnstagram rehberler özelliği?


İnstagram rehberler özelliği nasıl olacak?

Bugün itibari ile kullanıma açılan rehberler özelliği öncelikle belli başlı Sağlık Kurumlarında kullanıma açılacak. İnstagram şirketi tarafından belli başlı Sağlık kurumlarının sayfalarına eklenen kitapçık gibi olan rehber bölümüne Sağlık Kurumları, corona virüsü hakkında bilgiler eklemeye başladı.


Aslında bu özellik yeni bir instagram içeriği oluşturmuyor. Bloglarda kullanılan kategori sekmesi gibi kullanılıyor. Paylaşmış olduğunuz konuları tek bir çatı altında topluyor. Lakin bu özelliği, biz sıradan kullanıcılar şuan için kullanamıyoruz. Şuanda sadece sağlık kurumları kullanabiliyor. 

Yorum

Daha yeni Daha eski