Corona Virüsü sebebiyle evde kaldığımız günler de internet kullanım oranı bi hayli arttı. Kullanıcılar evde kalırken zaman geçirmek için canlı yayınlara yöneldi. Facebook ta bu sebepten dolayı canlı yayın uygulamasını tanıttı; Venue
                                            

facebook, canlı yayın uygulaması ile Twitter a rakip olacak

Facebook, kullanıcılarının canlı yayın ile gazeteciler, analistler veya yetkililer ile iletişim kurabilmesini hedefleyen Venue uygulaması, yayın a yapılan yorumları inceleyebilmek için kaydırma ve arama yapmayı durdurma imkanı veriyor.


Venue, canlı yayınlar da kullanıcıların, izleyicilerine anket yapma, soru sorma gibi imkanlar tanıyacak. Bu sayede Venue, kullanıcıların etkinliklere daha fazla dahil olmasını sağlayacak. 

Facebook yetkilileri yaptığı açıklamada; "Günümüz de canlı yayınlar her ne kadar anlık olarak aktarılsa da kullanıcıların tam anlamı ile katılım sağlamasına olanak tanımıyor. Canlı yayın izleyicileri genel olarak diğer izleyiciler ve uzmanlar ile etkileşime girmek istiyor. Bu sebepten dolayı canlı yayın uygulamamızı geliştirdik."

Facebook Venue uygulaması izleyicilerin daha fazla dikkatini çekmek için uzman yorumcular an(moment) özelliğini kullanıma sunarak, kullanıcılarının belli bir kesime odaklanmasını sağlayacak.

Yorum

Daha yeni Daha eski